• Športové triedy sú určené na systematickú prípravu športovo-talentovaných žiakov. Činnosť v nich je zameraná na optimálny rozvoj pohybových predpokladov žiakov na konkrétne športové odvetvie a zvyšovanie ich športovej výkonnosti.

V športových triedach sa vyučuje predmet Športová príprava. Športová príprava vyžaduje od trénerov športových tried vysokú mieru odbornosti, správneho rozhodovania pri prispôsobení obsahu, metód a okolností riadenia hodín. Venujeme sa predovšetkým futbalu a hádzanej, teda kolektívnym športom, ale od trénerov vyžadujeme vysokú mieru individualizácie prístupu k žiakom z rôznych aspektov.

Naša škola disponuje dobrými materiálnymi podmienkami na športovú prípravu. Chceme otvoriť deťom možnosti v oblasti športu, aby sa rozvíjali, zdokonaľovali a účelne využívali voľný čas. Žiaci chodia na rôzne turnaje, reprezentujú školy i mesto, získavajú nové priateľstvá.

Do športovej triedy sa vyberajú žiaci na základe týchto kritérií:

• záujem zo strany žiaka a rodiča v 1. a 5. ročníku
        • úspešné absolvovanie športových testov na overenie talentu
        • potvrdenie lekára o zdravotnej spôsobilosti
        • potvrdenie o psychickej spôsobilosti
        • záujem o šport, ochota reprezentovať, ochota pracovať

Športovú prípravu zabezpečujú kvalifikovaní tréneri s licenciou.