VÝCHOVNÝ PORADCA

Mgr. Jana Baťalíková

Kabinet výchovného poradcu, pavilón A na prízemí

Stretnutie  v dohodnutom čase

E-mail - batalikovajana@gmail.com

Základné informácie

- činnosť VP je zameraná na riešenie výchovno – vzdelávacích problémov žiakov

- výchovno – vzdelávacie problémy žiakov rieši v spolupráci s triednymi učiteľmi, vedením školy, CPPPaP v Nových Zámkoch, psychológm

- v oblasti profesijnej orientácie poskytuje poradenský  servis pre rodičov a žiakov

a) informuje o možnostiach štúdia na jednotlivých SŠ

b) usmerní pri voľbe povolania, pomôže vybrať SŠ podľa záujmov a prospechu

c) poinformuje o povolaniach, ktoré poznáte a nepoznáte

d) umožňuje žiakom stretnutia s náborovými pracovníkmi SŠ, organizuje žiakom besedy, zabezpečuje možnosť zúčastniť sa Dní otvorených dverí na SŠ

- podieľa sa na realizácii prevencie sociálno – patologických javov mládeže, užitočné informácie o prevencii môžu nájsť žiaci, rodičia, pedagógovia na www.prevenciasikanovania.sk

Informácie súvisiace s profesijnou orientáciou môžete získať na internetových stránkach :

www.svsba.sk

www.svspn.sk

www.povolania.eu

www.strednaskola.sk

www.svetprace.sk

www.infovek.sk

www.kamposkole.sk

www.pohnitesvetom.sk

www.skoly-info.sk

Jednou z hlavných úloh VP je profesijná orientácia žiakov na SŠ. Začína sa v máji stretnutím VP so žiakmi 8. ročníka, do konca júna sa odošlú prihlášky žiakov 8. ročníka do výpočtového strediska v Piešťanoch. Pokračuje sa v 9. ročníku, keď monitorujeme záujem žiakov na SŠ. V priebehu mesiacov október, november, december, organizujeme so žiakmi návštevy SŠ v Štúrove, žiaci s rodičmi navštevujú Dni otvorených dverí na SŠ. Práca VP pri výbere SŠ vrcholí v apríli, keď po potvrdení prihlášky lekárom, žiakom, rodičom, riaditeľom ZŠ odošle prihlášky na vybrané SŠ.

Na prihlášku sa uvádza prospech žiaka zo všetkých ročníkov druhého stupňa a výsledky Testovania 9. Prihlášku podáva zákonný zástupca žiaka elektronicky cez Edupage. Termín Testovania 9 je 20.3.2024 21.3..2024, náhradný termín je 04.4.2024 05.4.2024.

Harmonogram prijímacieho konania v školskom roku 2022/2023

do 30.11.2023

riaditelia SŠ zverejnia kritériá prijatia na štúdium a termíny prijímacích pohovorov na všetky odbory

do 20.3.2024