• Jump park Banská Bystrica

• Počas prázdnin si naši žiaci "oddýchli" v Jump parku v Banskej Bystrici. V niekoľkých skákacích zónach si mohli vyskúšať rôzne akrobatické premety, saltá alebo sa len tak hodiť do penových kociek či nafukovacej plachty. Nevynechali ani ninja dráhy. Ďakujeme tímu z Bounce parku a už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie!

• Múzeum holokaustu

• Posledný predprázdninový deň sa deviataci v rámci zážitkové vyučovania zúčastnili exkurzie v Múzeum holokaustu Sereď. Poznanie minulosti, aj tých najtragickejších momentov, je dôležité, aby sme podobné tragédie neopakovali v budúcnosti.

• Olympiáda z ANJ - krajské kolo

• Dňa 16. februára sa uskutočnilo krajské kolo Olympiády z anglického jazyka na Gymnáziu v Nových Zámkoch. Súťažilo sa vo viacerých kategóriách.

Našu školu, teda aj celý okres, úspešne reprezentoval Max Kristián Volařík z XI.A triedy. V kategórii 1B získal krásne 2. miesto. Gratulujeme a prajeme mu veľa ďalších úspechov!

• Jednodňová lyžovačka

• Dnes sme sa so skupinou lyžiarov vybrali do lyžiarskeho strediska SKI KRAHULE užiť si sneh a lyžovanie. Počas celého dňa sme si do sýtosti zalyžovali. Cez prestávku sme si pochutnali na báječných muffinoch od pani Vargovej, za čo jej patrí naša vďaka.

• Biologická olympiáda

• Naši dvaja viacroční úspešní riešitelia biologickej olympiády, žiaci IX. A triedy Juraj Šindár a Max Volaŕík, napriek podlomenému zdraviu /viróza/, sa statočne popasovali s veľmi ťažkými úlohami, ktoré ich čakali 14. februára v okresnom kole Biologickej olympiády v Nových Zámkoch. Výsledky sa dozvieme neskôr, ale už teraz držíme všetci palce!!!

•

10. februára sa niektorí naši deviataci zúčastnili Dňa otvorených dverí n poa SOŠ techniky, služieb a obchodu v Štúrove. Žiaci si prezreli priestory školy, učebne, dielne a internát. Vyskúšali si niektoré zručnosti pod vedením majstrov odborného výcviku. Aj toto podujatie určite pomôže žiakom správne sa rozhodnúť kam podať prihlášky na stredné školy.

Dňa 14. februára sa naši deviataci zúčastnili Dňa otvorených dverí na Gymnáziu v Štúrove. Po privítaní pani riaditeľka bližšie predstavila školu, dozvedeli sa, čo všetko im vie ponúknuť gymnázium a porozprávali sa so žiakmi o bežnom živote gymnazistov na tejto škole. Zúčastnili sa rôznych vyučovacích hodín - absolvovali hodinu anglického jazyka, občianskej výchovy aj slovenského jazyka. Zo školy odchádzali s pozitívnymi dojmami. Veríme, že viacerí budú pokračovať vo svojom štúdiu práve na tomto gymnáziu.

• LVVK HRONEC

• 1.deň

Lyžiarsky výcvik zahájený🥳. Prvý deň výcviku si žiaci privykali na výstroj a nacvičovali zjazd v základnom postoji🤓. Tí šikovnejší už otestovali celú zjazdovku⛷️. Po náročnom štarte si všetci vychutnali večeru🥩. Po večeri vyhodnotenie dňa a prezentácia na tému “Biely kódex”📽️.

2.deň

Druhý deň lyžiarskeho výcviku je za nami⛷️. Všetci sa posúvajú k vytúženému cieľu a zdokonaľujú si techniku zjazdového lyžovania.

3.deň

Dnešný deň sme začali mrazivo (-22C)🥶❄️, avšak ranná rozcvička nás dostala do prevádzkovej teploty🌡️. Okrem prvého družstva, ktoré má zjazdovku v malíčku, si ju vyskúšalo aj 10 ďalších odvážlivcov😎.

4.deň

Po sladkých raňajkách a miernom oteplení (-16C)🥵svah úspešne pokorilo aj tretie družstvo. Vyprážaný syr s hranolkami sme večer vytancovali na diskotéke🕺🏻.

5.deň✅

Posledný deň lyžiarskeho výcviku sme úspešne ukončili večernou lyžovačkou a sánkovačkou.

⛷️🌙🛷

• Recitačná súťaž

• Dňa 1.2. 2023 sa naši žiaci zúčastnili recitačnej súťaže pod záštitou Gymnázia v Štúrove. Súťaž v prednese poézie bola organizovaná pri príležitosti 30. výročia vzniku Slovenskej republiky. Recitátori odchádzali obohatení o nové skúsenosti a odniesli si krásne ceny. Srdečne blahoželáme!