• Európsky deň jazykov

• 26.septembra si každoročne pripomíname Európsky deň jazykov. Cieľom dňa je povzbudiť ľudí, aby sa učili jazyky. Na počesť rozmanitosti jazykov nášho kontinentu sme na škole zorganizovali projektový deň. Žiaci sa zábavnou formou zoznámili s európskymi jazykmi, ako je španielčina, taliančina, francúzština, ruština, nechýbali ani angličtina a nemčina, či jazyky našich susedov, ako čeština a maďarčina. Žiaci si na hodinách pripravili prezentácie o danom štáte, kde sa jazyk používa. Vytvorili pohľadnice a slovníky pre turistov s užitočnými výrazmi. Žiaci 5. ročníka sa vybrali aj do školskej ulice, kde v rámci projektu StreetArt vytvorili odkazy s pozdravmi v rôznych jazykoch.

• Poďakovanie

• Riaditeľstvo ZŠ chce touto cestou poďakovať všetkým starým rodičom, rodičom, žiakom, priateľom školy ako i pedagógom, ktorí venovali svoju voľnú sobotu a zúčastnili sa chôdze, či behu Mostom Márie Valérie. 4 km zvládol každý skvelo, upevnil si svoje zdravie a zároveň svojou účasťou zabezpečil škole 1. miesto - výhru v hodnote 100 000 forintov. Ďakujeme veľmi pekne.

• MEDZINÁRODNÝ DEŇ ČOKOLÁDY

• Medzinárodný deň čokolády je oslavou najpopulárnejšej sladkosti na svete – čokolády. Je okamžitým zdrojom energie pre telo i dušu, pomáha odstraňovať napätie a stres a zároveň vyvoláva v človeku príjemné pocity a pokoj.

V 7. oddelení ŠKD deti s radosťou oslávili tento deň prostredníctvom zaujímavých aktivít.  So záujmom sledovali dokument o výrobe tejto sladkej pochúťky a mali možnosť ochutnať rôzne druhy čokolád. V knihách hľadali informácie, prečítali si veselé príbehy a aj recepty s čokoládou.

• Múzeum holokaustu v Seredi

• Dňa 7.9.2023 sme sa so žiakmi deviateho ročníka zúčastnili Pamätného dňa obetiam holokaustu a rasového násilia v Múzeu holokaustu v Seredi. Žiaci sa stretli s pani prezidentkou aj s preživšími holokaustu. Vypočuli si dojímavý príbeh preživších, pána Richi Ringwalda a Herty Vyšnej, ktorí boli priateľmi na škole. Vo veku 10 rokov ich však oddelili deportácie a obaja si mysleli, že ten druhý neprežil. Napokon sa im podarilo opäť sa stretnúť po 80tich rokoch! a ich priateľstvo pokračuje.Nesmieme zabudnúť, k akým krutým a neľudským činom vedie nenávisť. Nenávisť, ktorá začína myšlienkou, slovom...

• Zahájenie školského roka

• Po 2 mesiacoch odpočinku a "ničnerobenia" sme s ťažkými nohami kráčali do školy. Bohatí na prázdninové zážitky sme 4.septembra zasadli do lavíc .Po krátkom príhovore p. riaditeľky, ktorá privítala žiakov, rodičov a priateľov školy, sa pozornosť uprela na našich nových prváčikov. Pani triedne učiteľky pred všetkými rodičmi prečítali ich mená a zaviedli do tried. Na otvorení školského roka sa zúčastnila p. viceprimátorka Mgr.Dominika Blaháková.