• Štúrovský chodníček

• Mesiac knihy sme uzavreli školskou recitačnou súťažou Štúrovský chodníček, organizovaný v spolupráci s Mestskou knižnicou. Po tretíkrát si žiaci prvého stupňa zmerali svoje umelecké sily v prednese poézie a prózy. Víťazmi boli všetci, pretože poraziť trému býva ten najväčší boj a tak sa im podarilo zanechať príjemný kultúrny zážitok.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 29. marca sa konalo okresné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín v Nových Zámkoch. Žiačka Sofia Pintérová získala Čestné uznanie v 1. kategórii prednesu prózy.

• Ponožková výzva v ŠKD

• 21.marca je SVETOVÝ DEŇ DOWNOVHO SYNDRÓMU.

Tým, že sme si v tento deň obuli "dve rozdielne ponožky" , chceme naučiť deti šíriť porozumenie a rešpektovať rozdielnosti.

Ponožkovú výzvu sme splnili

• Čarodejník z krajiny OZ

• 10.marca sa žiaci štvrtých ročníkov zúčastnili divadelného predstavenia v Nitre. V Starom divadle si pozreli hudobnú rozprávku Čarodejník z krajiny OZ. Inscenácia o putovaní malej Dorotky a jej verných priateľov bola plná vizuálnych čarov, farieb, chytľavej hudby a niesla so sebou posolstvo, že každý môže dosiahnuť všetko po čom túži, ak bude naozaj veľmi chcieť.Domov sa deti vracali obohatené o krásny divadelný zážitok.

• Hviezdoslavov Kubín

• Dňa 02.03.2023 sa na našej škole uskutočnilo obvodné kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. Po recitácii porota zhodnotila prednes a poradila žiakom, v čom by sa mohli ešte zlepšiť. Naši žiaci boli šikovní, víťazom blahoželáme a držíme palce v ďalšom kole!

• Janko Hraško v I.C

• Dnešný deň bol v 1.C triede trošku iný,ako ostatné. Do triedy prišiel na návštevu Janko Hraško z rozprávky.Pani učiteľka s Jankom Hraškom prečítala deťom rozprávočku. Deti si po tom zahrali aj divadlo,nakreslili rozprávku, riešili tajničky v pracovnom liste a počítali príklady s Jankom. Boli veľmi šikovné. Čo bolo s hráškom? No na tom si pochutili deti.

• Biologická olympiáda

• Naši vždy úspešní na biologických súťažiach žiaci Juraj Šindár a Max Volařík z IX. A triedy nesklamali ani tento rok. Na okresnom kole biologickej olympiády zo 42 súťažiacich obsadili krásne 10. a 12. miesto. Srdečne blahoželáme a veríme, že sa im bude tak dobre dariť aj na stredných školách.

• Divadlo Nitra

• 1. marca sme sa zúčastnili divadelného predstavenia v Nitre, meste pod Zoborom. V Divadle Andreja Bagara sme si pozreli autorskú rozprávku na motívy legendy o bájnom anglickom ľudovom hrdinovi a šľachetnom zbojníkovi Robinovi Hoodovi. Príbeh nás veľmi zaujal svojou dobrodružnosťou, tajomstvom, odvahou a láskou, kde dobro, ktoré predstavoval  hrdinský Robin Hood, zvíťazilo nad zlom.

Tvorivý tím vytvoril rozprávku, ktorá bola pútavá aj vďaka humoru a nadhľadu. Domov sme sa vrátili plní krásnych zážitkov a podobný výlet si určite zopakujeme.

• Korčuľovanie

• Marec sme naštartovali športovo. Žiaci 2. - 4. ročníka sa rozhodli pokoriť ľadovú plochu v Táte. Niekomu sa darilo viac a niekomu menej, ale všetci si to užili a odchádzali spokojní a unavení.