• Riaditeľské voľno

• Riaditeľstvo  ZŠ oznamuje , že na  deň  12.10. / piatok/ udeľuje riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

Dňa 11.10. / štvrtok/ bude ŠKD len do 17.00 hod .

• Čaro jesene

• 30.9. organizovalo mesto Štúrovo kultúrne podujatie Čaro jesene , ktorého sme sa zúčastnili prostredníctvom dekoratívnych výtvorov našich žiakov pod vedením pani vychovávateliek a učiteliek .

Vtipné, tvorivé a estetické práce skrášľovali pešiu zónu, za čo im pekne ďakujeme.

• Beh cez most Márie Valérie

• Dňa 29.9.sa žiaci našej školy zúčastnili behu cez most Márie Valérie. Slnečné počasie vylákalo vyše 3000 účastníkov pred Baziliku v Ostrihome. Beh odštartoval zástupca primátora mesta Ostrihom.

Bežecká trať bola dlhá 4 km a naši žiaci s pedagógmi ju zvládli výborne. Niektorí bežali dokonca spolu s rodičmi. Aj takto sa dá tráviť voľný čas. Účastníkom a reprezentantom školy ďakujeme.

• Turistika Burdov

• Základná škola organizuje v rámci Európskeho týždňa športu turistiku pre žiakov školy. Príďte a podporte vlastné zdravie #beactive spoločne s nami.

• Rýchlokurz prvákov

• 2.školský deň naši prváčikovia zažili veselé predpoludnie. Ocitli sa najprv v rozprávkovom príbehu Pimpaly, ktorá toho o škole veľa nevedela. A tak ju do tajomstiev školy zaviedli naši tretiaci. Svoju neznalosť však prefíkane tajila pomocou čarovných trikov. Pani učiteĺky ju však vyskúšali a zistili, že Pimpala nevie ani čítať.

Príbeh menil svoj dej,keď sa zrazu objavila pani riaditeľka. Odhalila v Pimpale pani vychovávateľku, ktorej dala za úlohu spraviť rýchlokurz prvákov.

Rozprávková atmosféra sa zmenila a deti sa ocitli uprostred didaktickej aktivity doprevádzanej piesňami Mira Jaroša. Úlohou tejto aktivity bolo eliminovať  stres z nového  prostredia a nových ĺudí v školskom živote. Počas hier deti spoznávali staro-nových priateľov z materských škôl ,ale už  v nových komunitách  1.A, 1.B,a 1.C triedy. Pomocou hier sa naučili pohotovo sa orientovať v dave, spoznať  svoju pani učiteľku, pani vychovávateľku  a spolužiakov z triedy. Pomocou hry „Semafor“  sa naučili bezpečne prechádzať v zoskupeniach po chodbách školy .

V závere zložili sľub prvákov, za úspešné absolvovovanie rýchlokurzu si prevzali  od pani riaditeľky „Certifikát rýchlokurzu prvákov“ a tretiaci za statočnú pomoc dostali „Certifikát školiteľa Rýchlokurzu prvákov“. Vo veselej atmosfére sme sa rozlúčili a vrátili späť do tried zužitočniť svoje nové poznatky.:)