• Korčuľovanie - Tát

• Už po dvakrát sa naši športovci boli korčuľovať na ľadovej ploche v Táte. Všetci si to užili v rámci svojich schopností. :))))

• Finančná gramotnosť

• Finančná gramotnosť je v našom živote nevyhnutnou súčasťou. O tom sa presvedčili 24.1.2023 žiaci 9.ročníka. Lektori akadémie vzdelávania OVB n.o. prišli a odprezentovali stolovú hru Finančná sloboda. Žiaci s pomocou lektorov sa starali o peniaze fiktívnej rodiny 30 rokov. Uzatvárali finančné produkty, radili žiakom vo finančných príležitostiach a aj možnostiach ako ich využiť. Žiaci si odniesli vďaka lektorom konkrétne rady do života a v budúcnosti sa im určite zídu.

• Okresné kolo MO

• Dňa 25.1.2023 reprezentovali našu školu na okresnom kole MO žiaci:

Oficiálne výsledky:

VYHODNOTENIE

72. ročníka MO

školský rok 2022/2023

Okresné    KOLO  MOZ5                               25.1.2023

Pozn.: súťažilo 86 žiakov

Z5 Tomáš Góra                          5.C     1. miesto OK MO Z5

Z5 Patrik Hromádka                   5.A     4.-8. miesto OK MO Z5

Z5 František Tácsik                    5.B     4.-8. miesto OK MO Z5

Z5 Matilda Lili Volaříková           5.A      4.-8. miesto OK MO Z5

Z5 Zara Rašlová                         5.A     9.-11. miesto OK MO Z5

Z5 Dominika Kolláriková             5.B    12.-15. miesto OK MO Z5

Z5 Maxim Varga                         5.C    16.-22. miesto OK MO Z5

Okresné    KOLO  MOZ9                               25.1.2023

Pozn.: súťažilo 19 žiakov

Z9 Dávid Rafael Pathó            8.B       2. miesto OK MO – postup na KK (28.3.2023)

Blahoželáme úspešným riešiteľom

• OAJ-okresné kolo

• Dna 19.1. sa naši žiaci zúčastnili okresného kola olympiády v anglickom jazyku. Naša žiačka 5.A triedy Matilda Lili Volaříková v kategórii 1A dosiahla krásne 2. miesto, Max Kristián Volařík žiak 9.A triedy kategóriu 1B vyhral a stal sa reprezentantom okresu v krajskom kole súťaže.Našim žiakom gratulujeme a Maxovi držíme palce v dalšom kole olympiády.

• Hviezdoslavov Kubín

• Tak ako každý rok, aj dnes sa žiaci 2. – 4. ročníka zúčastnili školského kola v umeleckom prednese poézie a prózy s názvom Hviezdoslavov Kubín. Táto celoslovenská súťaž je pomenovaná podľa známeho a významného literárneho básnika Pavla Országha – Hviezdoslava. Hodnotil sa výber textu, zvuková stránka reči a jeho prednes. Porota mala ťažkú úlohu, pretože konkurencia nádejných recitátoriek / recitátorov bola vysoká.

Vyhodnotenie súťaže :

Prednes poézie :                                                             Prednes prózy :

1. miesto 3.A Mácsadiová Marína                                   1. miesto 2.B Sofia Pintérová

2. miesto 3.C Rakovská Emília                                        2. miesto 4.A Gromanová Petra

2.B Rabová Nela

3. miesto 2.B Bajteková Diana                                         3. miesto 2.B Bezák Jakub

Všetkým zúčastneným srdečne ďakujeme a víťazom blahoželáme.

Tí, ktorí sa umiestnili na 1. mieste postupujú do obvodného kola, ktoré sa uskutoční dňa 2.3.2023 v ZŠ Štúrovo. Držíme im palce.

• Dňa 17.1. 2023 sa v Šuranoch konalo okresné kolo súťaže Šaliansky Maťko
            v prednese slovenskej povesti.
            Našu školu reprezentovali žiačky Tereza Ester Téglásová z 3.C triedy, Karolína
            Budaiová z 5.B triedy a Viktória Szekérová zo 6.A triedy.
            Dievčatá boli za reprezentáciu školy odmenené knihou.
            Prajeme im veľa úspechov!

• Muzikál

• „Vždy musí existovať nejaká voda, čo nás drží v ťažkých chvíľach nad vodou. Niekedy to môže byť túžba, niekedy kariéra, niekedy pomsta, ale najkrajšie je, keď nás nad vodou drží láska.“

Tieto krásne slová povedal producent, režisér a choreograf Ján Ďurovčík, ktorý opäť pripravil pre divákov nádherné predstavenie plné „elánovských“ pesničiek z ich úspešného albumu Ôsmy svetadiel. Nekonečný príbeh o láske, intrigách a zrade sme si užili v Divadle Nová scéna v Bratislave pod názvom Voda a krv nad vodou. Stálo to za to!

• Vybral som život, nie drogy

• Žiaci druhého stupňa sa v decembri mohli zapojiť do súťaže o zhotovenie projektu na tému Vybral som život, nie drogy. V projekte žiaci mohli ukázať svojim spolužiakom, že vedia tráviť svoj voľný čas plnohodnotne a nedať šancu drogám. Najoriginálnejší projekt vytvorila žiačka VIII.B triedy Viktória Kráľová. Srdečne blahoželáme.

• Olympiáda z BIO

• Dňa 12. januára sa uskutočnilo školské kolo biologickej olympiády kategórie C online formou. Našimi želiezkami v ohni sú žiaci Juraj Šindár a Max Volařík z IX.A triedy a Filip Macalák z VIII. C triedy. Do okresného kola postupujú dvaja najlepší. Držíme palce .

• McDonald’s Cup News

• V najnovších McDonald’s Cup News si prečítate novoročné priania od McDonald’s Cup tímu a bližšie spoznáte patrónov turnaja Roba Boženíka a Majku Korenčiovú, zistíte taktiež či si dávajú novoročné predsavzatia.

McDonald’s Cup News

• Deti a architektúra - Moja výnimočná škola

• Aj tohto roku sa naši piataci a šiestaci zúčastnili výtvarnej súťaže ,,Deti a architektúra - Moja výnimočná škola ,,

Všetci žiaci sa velmi snažili, nakreslili a namaľovali pekné obrázky.

Ťažko sa nám z nich vyberalo na výtvarnú súťaž, ale podarilo sa.

Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa zúčastnili a prispeli svojimi prácami do tejto súťaže.