• Európsky deň jazykov

• Európsky deň jazykov sa oslavuje každoročne 26. septembra. Jeho cieľom je viesť Európanov k tomu aby sa bez ohľadu na vek učili viac jazykov. Jazyková rozmanitosť nás vedie k väčšiemu interkultúrnemu porozumeniu.

Tento deň pravidelne oslavujeme aj na našej škole. Tento rok žiaci pripravili plagáty susedných krajín Slovenska.

• BEH CEZ MOST MÁRIE VALÉRIE

• Naši žiaci sa zúčastnili 20. ročníka Behu cez Most Márie Valérie. Po krátkej rozcvičke sa postavili na štart a svojím rýchlym tempom zdolali 4 km. V cieli na nich čakalo spomienkové tričko a medaila. Našim bežcom gratulujeme!

• Plavecký výcvik

• Nebáť sa vody! Cieľ plaveckého výcviku v treťom ročníku. Vyľakané pohľady, strach z hĺbky a z toľkej vody v bazéne zo dňa na deň zostávali pred dverami plavárne, pretože ich nahrádzali cvičenia vo vode , dýchanie a základy plávania. A keď sme po štyroch dňoch preplávali bazén s tromi mostami, všetci sme boli víťazmi. Cieľ splnený!

• Rozprávkáreň

• September sme odštartovali nielen učením ,ale aj veľmi vtipným putovaním v rozprávkach.Divadelné predstavenie Rozprávkáreň,  sprostredkované Mestskou knižnicou v Štúrove,  bolo pre všetky deti nezabudnuteľné. Smiech a herecké výkony žiakov i hercov  boli nezabudnuteľné.

Ďakujeme .

• Začiatok školského roka

•  Za účasti p. viceprimátorky a predsedkyne ZRPŠ otvorila p. riaditeľka Mgr. Anastázia Szabóová nový školský rok 2022/2023. Po krátkom príhovore k žiakom sa venovala našim novým prváčikom, ktorí si pre nás prítomných pripravili krátky program. Predniesli nám nádherné verše, na ktoré budeme všetci dlho spomínať. Potom  ročníky 2.-9. prešli do svojich tried, kde dostali inštrukcie od svojich triednych učiteľov. Čerešničkou na torte bolo čítanie mien prváčikov, ktorých mená čítali už ich pani učiteľky a tety vychovávateľky.

Vážení prváci . Prajeme Vám veľa úspechov v našej nádhernej škole, aby Vás poslúchali písmenká a slabiky a aby Vám čísielka z matematiky neutekali. Pekný deň.

• Športový tábor

• Dňa 2.septembra sme odštartovali športové sústredenie v chorvátskej Pule. Cesta bola dlhá, ale na jej konci nás čakalo príjemné prostredie iba pár metrov od mora. Po obede sme si v ňom i zaplávali a oddýchli pri prechádzke. Už sa tešíme na ďalší deň!

2.deň

Po rannom behu sme sa zamerali na zlepšovanie bežeckej techniky. Osvieženie v mori sme spojili so zdokonaľovaním techniky plávania a spoznávania podmorského sveta. Deň sme ukončili večernou prechádzkou.

Tretí deň nášho chorvátskeho dobrodružstva sme opäť zahájili športovým predpoludním. Vylepšili sme si volejbalové zručnosti, silovú zdatnosť a precvičili sme základy jogy. Po obede sme sa zabavili na vodnej nafukovacej dráhe. Zajtra nás čakajú nové zážitky!

4.deň

Chorvátsko - športové sústredenie. Dnešný deň začali dievčatá kratším tréningom pri mori. Po raňajkách sme sa všetci vybrali na turistickú prechádzku k neďalekej pevnosti Punta Christo. Poobedňajšie kúpanie sa v mori sme zakončili výbornou večerou.

5.deň

Pula. Koloseum Arena. Dnešný deň sme strávili v mestečku Pula. Navštívili sme šieste najväčšie koloseum nazývané Arena. Prešli sme sa podzemnými priestormi, kde sa nachádza múzeum. Počas prechádzky mestom sme sa občerstvili výbornou zmrzlinou a nakúpili menšie suveníry pre našich najbližších domov. Deň sme ukončili oddychom pri mori.

6.deň

Ďalší deň sme strávili pri mori. Avšak dnes sme si v ňom aj zasúťažili vo vodných štafetových disciplínach a preťahovaní lana v mori. Poobede sme si otestovali, ako poznáme okolie nášho ubytovania pomocou aplikácie Actionbound. Na záver dňa sme sa poprechádzali pri pobreží a deň ukončili tanečnou zábavou.

7.deň

Posledný deň nášho športového sústredenia sme si opäť zasúťažili prostredníctvom aplikácie Actionbound. Poslednýkrát sme okúsili more, poobede sme si oddýchli a pripravovali sa na cestu domov. ​​​​​​​